ART / Etchings etc / Color etchings 13402245
nr 1340 2245
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
2 pcs, Sten Eklund (1942-2009), Sweden. Signed, numrerade 11/50, daterade 1981, del av svit. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 50x40 cm,
COLOR ETCHINGS, 2 st, Signerade, numrerade 11/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, Swedish painter and printmaker born 1942 in Uppsala, dead 2009 .
700
SEK 900
Monday August 10 2020
at 19:40:09
600 kr
350 kr
400 kr (Robot)
500 kr
600 kr (Robot)
700 kr
800 kr
6
Sten Eklund
Read more about Sten Eklund